Naredni slučaj prikazuje da i mladi bračni parovi nastavljaju živjeti po patrijarhalim modelma u kojima je nasilje svakodnevnica u bračnom odnosu. Iako samo 5 godina u braku, 25-godišnja A.A. je već žrtva dugogodišnjeg nasilja. Nekoliko puta je pokušavala izaći i nasiljne veze, ali su je obećanja nasilnika, slatke riječi, iskazivanje ljubavi, kupovina poklona, pravljenje planova za udućnost… uspijevali zavesti, što u je ponovo vraćalo u vezu. Međutim, u fazi „medenog mjeseca“ rodila je dijete, a odmah nakon toga nastupila je „redovna“ situacija svakodnevnog maltretiranja. U nekom od tih momenata nasilje je eskaliralo, a ona je smogla snage i uspjela pobjeći.
Za nas je čula od prijateljice koja ju je odmah uputila nama, te je u kratkom roku je podnesena krivična prijava i nasilnik dobio tri mjeseca pritvora. Nismo se zadržale na krivičnoj prijavi nego smo u njeno ime podnijele zahtjeve za izricanje mjera, udaljenja iz stana i zabrana približavanja njoj i djetetu; zabrana uznemiravanja i uhođenja nje i djeteta. Pokrenut je postupak razvoda braka i podnesen IPZ za za naknadu nematerijalne štete nastale dugogodišnjim nasiljem.
A.A. je sve vrijeme dobijala psihološku podršku, koja još traje, jer su posljedice koje su ostale nakon dugogodišnjeg nasilja još akutne, a strah od nasilnika još je prisutan.